Mam na imię Patrycja

...prawdą jest, że od zawsze byłam ideologicznie związana z ekologią, lecz mojemu sercu bliskie było gotowanie...

Brak danych
Składniki
Składnik 1

Tu będzie treść opisująca dany element. Mówiąca o jego szczegółach. Tu będzie treść opisująca dany element. Mówiąca o jego szczegółach. Tu będzie treść opisująca dany element. Mówiąca o jego szczegółach. Tu będzie treść opisująca dany element. Mówiąca o jego szczegółach. Tu będzie treść opisująca dany element. Mówiąca o jego szczegółach. Tu będzie treść opisująca dany element. Mówiąca o jego szczegółach. Tu będzie treść opisująca dany element. Mówiąca o jego szczegółach. Tu będzie treść opisująca dany element. Mówiąca o jego szczegółach. Tu będzie treść opisująca dany element. Mówiąca o jego szczegółach

   

  Jak już bardzo tęsknie za greckim klimatem to przygotowuję dania, które przenoszą mnie, chociaż na chwilę myślami w moje ukochane miejsca. Smak tzatzików to smak słonego morza i ciepłego słońca.

Składniki:

  • 1 duży lub 2 mniejsze ogórki szklarniowe
  • kostka miękkiego naturalnego tofu (używam BIO 220g)
  • jogurt kokosowy naturalny (150g)
  • łyżka soku z cytryny
  • 2 ząbki czosnku
  • łyżka posiekanej mięty
  • łyżka posiekanego kopru

Dodatki:

  • sól
  • pieprz
  • oliwa z oliwek

Sposób przygotowania:

1. Ogórka obieram, przecinam na pół i wydrążam gniazdo nasienne. Twarda cześć trę na tarce o dużych oczkach sole i zostawiam na czas przygotowania reszty składników.

2. Czosnek obieram, przecinam na pół i wyciągam jego środek, dzięki temu smak nie będzie dominował dania. Obrany przeciskam przez praskę sole oraz polewam sokiem z cytryny. Całość ucieram, odstawiam do przegryzienia.

3. W wysokim naczyniu miksuje tofu na gładką masę, dodaje cały jogurt naturalny w moim przypadku kokosowy. Oczywiście tę część możecie zastąpić gładkim twarogiem i jogurtem greckim, jeżeli chcecie zrobić wersję niewegańską.

4. Ogórek właśnie puścił wodę, więc bardzo dobrze wyciskam go na sitku.

5. Siekam zioła i łączę wszystkie składniki w całość. W razie potrzeby odprawiam solą i sokiem z cytryny.

6. Całość polewam delikatnie dobrej jakości oliwą oraz oprószam świeżo zmielonym kolorowym pieprzem. Podaje z pieczonymi ziemniakiem.

Smacznego!

Brak danych
Projekt i realizacja: www.internet.media.pl
Brak danych
{"path":"skladniki"}
{"menu":"menu","logo":"logo","row-1":"row-1","row-2":"row-2","row-3":"row-3","about":"about","footer":"footer","cookie":"cookie","author":"author","footer-sitemap":"footer-sitemap","social-media":"social-media","title-row":"title-row","title-col":"title-col","submenu":"submenu"}