Mam na imię Patrycja

...prawdą jest, że od zawsze byłam ideologicznie związana z ekologią, lecz mojemu sercu bliskie było gotowanie...

Brak danych
Tolerancja żywieniowa II

Myśliwi moi!

Nie martwcie się, to, że nie jem mięsa, nie oznacza, że go nie przyrządzam. Znajdziecie tu przepisy dla każdego. Dla ludzi bez ograniczeń żywieniowych i takich, którzy z wielu produktów musieli zrezygnować właśnie z racji diety i to nie fitness, a po prostu zdrowotnej.

Chcę pokazać, że nie jedzenie niektórych produktów to nie fanaberia i nie należy tego dyskryminować. Przy okazji nauczyć nas szacunku żywieniowego, bo odkąd zmieniłam moją dietę, zauważyłam ogromną lukę w tej kwestii.

Często spotykam się z porównywaniem jedzenia na zasadzie normalne i nienormalne. I choć słysząc takie określenie i nigdy nie biorę tego do siebie, to za każdym razem zastanawiam się, co dokładnie ta osoba ma na myśli. Bo pseudo jedzenie, przypominające tylko jedzenie swoją formą typu fast food znanej marki jest normalnym jedzeniem, natomiast napój ryżowy czy owsiany czymś nienormalnym. To pierwsze o składzie całej tablicy Mendelejewa szkodzące nam nad wyraz, strawione przez silne kwasy żołądkowe, które dzięki Bogu są w stanie rozpuścić nawet szkło, bo w przeciwnym razie składowalibyśmy to w sobie na stałe, a już na pewno na bardzo długi czas. I to drugie, które składem skromne, bo np. w przypadku napoju owsianego zawiera aż wodę i płatki owsiane. I wtedy myślę, że coś tu poszło nie tak, nie sądzicie?

Będę namawiać Was do tego, aby gotować w domu i robić to z głową, mądrze wybierając produkty składowe naszych dań. Więc jeśli już jesz mięso, to wybieraj to chude lepszego gatunku i nie tylko w przypadku mięsa stosuj tę metodę. Będę zwracać uwagę na składy, pokażę Wam, że w dzisiejszych czasach jest to konieczne, ponieważ producenci dla zysku są w stanie do produktów, swoją drogą, że czasami tylko w teorii spożywczych, dodać wszystko, co obniży koszty produkcji, a jednocześnie podniesie ich zyski. Im nie zależy na naszym zdrowiu, a mi tak. I choć wiem, że walczę z wiatrakami, to dołożę swoją malutką cegiełkę do tej budowli nazwanej przeze mnie tolerancją żywieniową i będę do tego dążyć.

Moją zapłatą będzie każda osobą, która dzięki temu, co usiłuje przekazać, zacznie się zdrowo odżywiać.

Brak danych
Projekt i realizacja: www.internet.media.pl
Brak danych
{"path":"tolerancja-zywieniowa-ii"}
{"menu":"menu","logo":"logo","row-1":"row-1","row-2":"row-2","row-3":"row-3","about":"about","footer":"footer","cookie":"cookie","author":"author","footer-sitemap":"footer-sitemap","social-media":"social-media","title-row":"title-row","title-col":"title-col","submenu":"submenu"}