Mam na imię Patrycja

...prawdą jest, że od zawsze byłam ideologicznie związana z ekologią, lecz mojemu sercu bliskie było gotowanie...

Brak danych
Buraczane carpaccio

Uwielbiam połączenie buraka z serem kozim, jest to świetna propozycja na kolacje w domu ale również wcześniej przygotowane drugie śniadanie na wynos. Na upieczenie buraka potrzebujesz godzinę, proponuję zrobić to wcześniej. Natomiast czas samego wykonania zależy od naszych umiejętności, jak szybko pokroimy składniki tak szybko będziemy jeść :)

Przepis na duży półmisek lub 2 porcję na wynos.

Składniki:

  •  4 średnie buraki

  •  2 garści rukoli

  •  1 garść słoneczniku

  •  rolada z sera koziego 180 g

  •  oliwa z oliwek lub pomidorów

Dodatki:

  • pieprz i sól

  • ocet balsamiczny

Sposób przygotowania:

1. Nastawiam piekarnik na 200° obrotowy.

2. Czyszczę buraczki pod bieżącą wodą używam do tego szczoteczki drewnianej z naturalnego włosia, super się sprawdza. Natomiast Ty możesz umyć je jak chcesz, ważne aby były czyste i pozbawione piachu :)

3. Buraczki wrzucam do małego naczynia żaroodpornego z przykrywką. Jeżeli takiego nie masz i Ci to nie przeszkadzam możesz zawinąć je w cienką warstwę foli aluminiowej. Wrzucam do piekarnika na około 60 min. Sprawdzam delikatnie ich miękkość widelcem bo czas upieczenia zależy od ich wielości.

4. W czasie jak buraczki się pieką myję rukolę, prażę na patelni słonecznik. Ta chwila czasu pozwoli przeschnąć rukoli i wystygnąć słonecznikowi.

5. Upieczone buraki wyciągam z naczynia do szybkiego wystygnięcia, następnie zrywam z nich skórkę. Robię to jak są jeszcze delikatnie ciepłe, wtedy lepiej schodzi.

6. Następnie kroję ser w plasterki, łatwo to zrobisz jeżeli nuż będzie wystarczająco ostry.

7. Kolejno kroję też w cienkie 0,5cm plastry buraki i układam jak na załączonym obrazku.

8. Całość doprawiam oliwą, octem balsamicznym, pieprzem i solą.

9. Podaję z chrupiącym pieczywem.

Smacznego!

Brak danych
Projekt i realizacja: www.internet.media.pl
Brak danych
{"path":"buraczane-carpaccio"}
{"menu":"menu","logo":"logo","row-1":"row-1","row-2":"row-2","row-3":"row-3","about":"about","footer":"footer","cookie":"cookie","author":"author","footer-sitemap":"footer-sitemap","social-media":"social-media","title-row":"title-row","title-col":"title-col","submenu":"submenu"}